Květen 2008

SONB-SOUTEZ O NEJ BLOG

28. května 2008 v 22:19 | Nikes |  Psí soutěže
Prihlasky piste do komentaru:
1.jmeno(prezdivka)(jedno z toho)
2.adresa stranek?
3.tvuj email?
4.proc ses prihlasila?
5.kolik ti je?

Diplom za rychlovku

28. května 2008 v 22:14 | Nikes |  Cenky pro vas
Diplomek pro Kikki.benjamin.95

Icq a skype

28. května 2008 v 22:03 | Nikes
Ahoj tady vám dám moje icq a můj skype kdyby jste se me na neco chteli zeptat tak staci napsat na skype nebo icq
ICQ: 478-171-262
SKYPE: herynka2

Inzerce-sháním

28. května 2008 v 17:51 | Nikes
Jestli něco sháníš tak mi na e-mail psii.blog@seznam.cz nebo do komentářů napiš:
1.co sháníš?
2.kontakt na tebe
9.cena do ktere to koupíš
10.jestli shaníš obleceni tak napis vek nebo cislo obleceni jake mas

odpovedi pis do komentaru

28. května 2008 v 15:57 | Nikes
Do komentaru od kazde odpovedi co mas radsi
1.Kočka nebo pes
2.Kun nebo Slon
3.Ještěr(ka) nebo želva
4.Co na diplom?

Design na přání

28. května 2008 v 15:38 | Nikes
Chtete design?Tak napište do komentaru nebo na email psii.blog@seznam.cz
Design znamena ze vam udelame tohle:okraje stranky,pozadí stranky,zahlavi
napište tohle na e-mail nebo do komentaru:
1.s cim chcete zahlavi(jestli chces tvou fotku tak nam ji posli na email
2.barva(muzes kolik barev chces-např. okraje chci prouzkovane atd.)
3.co napsat na zahlavi
4.tvuj blog-adresa blogu,nebo email-nebo oboje

Povolání

28. května 2008 v 15:31 | Nikes
Čím chcete být?Už víte,nebo teprve přemýšlíte?Tak tady je souěž o nejlepší povolání.
Do komentaru k tomuto clanku napis cim bys chtela byt,jen jedno povolani cim chces byt a pak tri nejlepsi povolani dostanou diplom.

Anketa-Co máš radši?

28. května 2008 v 15:11 | Nikes
Hlasuj.....

Rhodészký ridgeback

28. května 2008 v 15:00 | Nikes |  Plemena psů

RHODÉSKÝ RIDGEBACK


Původ:Pochází z Jižní Afriky, kde byl vyšlechtěn z původních psů afrických Křováků a evropských plemen, která si přivezli holandští přistěhovalci ( mastifů, dog, erdelteriérů, chrtů, bladhaundů. ) Od roku 1922 má svůj standart, od roku 1924 mezinárodně uznaný.
Popis: Větší, silný a svalnatý pes s pruhem obrácené srsti na hřbetě. Hlava dlouhá, mezi ušima široká, s plochou lebkou, výrazným stopem a suchými pysky. Oči dále od sebe, kulaté. Uši vysoko nasazené, středně velké, u nasazení široké a pozvolna se zužující, přiléhající k hlavě. Krk delší, silný,bez laloku. Tělo s hlubokým a prostorným, ale ne příliš širokým hrudníkem, pevným hřbetem a dobře osvalenými žebry. Končetiny rovné, silné, osvalené, suché. Ocas u kořene silný, postupně se zužující, nesený v mírném zatočení vzhůru. Srst krátká, hustá, hladká a lesklá, s charakteristickým ridgem, tedy pruhem obrácené srsti na hřbetě, jenž je typickým znakem plemene. Zbarvení: Světle až červeně pšeničné. Velikost: ideální kohoutková výška psů 63-68 cm, fen 61-66 cm při hmotnosti 30-38 kg.
Charakteristika: Živý, pohyblivý a vytrvalý pes, aktivní i při vysokých teplotách. Vůči cizím si uchovává odstup, vůči své rodině je oddaný a ve vztahu k dětem spolehlivý.
Zvláštní nároky: Vyžaduje hodně pohybu v přírodě a důsledné vedení bez přílišné tvrdosti.K jeho zvládnutí je zapotřebí i fyzická síla.Hodí se spíše do domu se zahradou než do městského bytu.
Užití:Původně lovecký pes, užívaný dokonce i k lovu lvů, ale také ke střežení stád dobytka před nebezpečnými šelmami. Dnes převážně společenský pes sportovního typu, dobrý hlídač
Výskyt: Ještě nedávno velmi vzácný, dnes je na vzestupu. Stále populárnější u nás.
Možná záměna:Pouze s thajským ridgebackem, jenž jako jediný má rovněž ridge na hřbetě, je však vzácnější, výrazně menší a má vztyčené uši.

Basset hound-info

28. května 2008 v 14:59 | Nikes |  Plemena psů
Basset Hound-info

Standard FCI č. 163/6.1.3, datum publikování platného standardu 27.4.1989
Země původu: Velká Británie

Použití: Lovecký pes pracující nosem - honič.
Klasifikace FCI: Skupina VI. honiči, barváři a příbuzná plemena, sekce 1.3 - malí honiči se zkouškami z výkonu.

Celkový vzhled: Krátkonohý pes značné substance, vyvážený a vysoce ušlechtilý. Jisté množství volné kůže je žádoucí.
Charakteristika: Spolehlivý honič, pocházející ze starých krevních linií, lovící nosem, smečkového chování, s hlubokým melodickým hlasem, schopný s velkou vytrvalostí pracovat v honitbě.
Povaha: Mírný a klidný, nikdy agresivní nebo bázlivý. Přítulný.

Hlava a lebka: Klenutá s mírným stopem s výrazným týlním hrbolkem. Je středně široká v čele a mírně se zužující k mordě. Celkově se jeví morda jako suchá, avšak nikoli špičatá. Nosní hřbet je téměř rovnoběžný s linií lebky od stopu k týlu a je jenom nepatrně delší, než vzdálenost mezi stopem a týlním hrbolem. Na čele a lících může být mírné množství vrásek. V každém případě by měla být kůže na hlavě natolik volná, aby byly vrásky zřetelné, když je kůže přetažena dopředu nebo když se hlava skloní. Horní pysky značně překrývají pysky dolní. Nos je zcela černý, s výjimkou světle zbarvených psů, kdy může být hnědý nebo játrový. Velké a dobře otevřené nosní otvory. Nos může mírně přečnívat před úroveň pysků.
Oči: Kosočtvercového tvaru, ani vystouplé, ani zapadlé. Tmavé, u světlých psů mohou být různých tónů až po středně hnědé. Výraz klidný a vážný. Červená spojivka je viditelná, ale nikoli přehnaně. Světlé nebo žluté oko je vysoce nežádoucí.
Uši: Nízko, přesně pod linií očí nasazené, dlouhé, avšak ne přehnaně, stačí když dosáhnou špičky čenichu korektní délky. Po celé délce úzké a dobře svinuté dovnitř, velmi vláčné, jemné a sametové.
Morda / chrup: Silné čelisti s perfektním a pravidelným nůžkovým skusem, kdy horní řada řezáků bez mezery překrývá řadu spodní a zuby stojí kolmo v čelisti.
Krk: Svalnatý, dobře klenutý a dosti dlouhý, s výrazným, avšak ne přehnaným lalokem.
Přední končetiny: Lopatky dobře šikmo vzadu uloženy, plece ne těžké. Přední končetiny krátké, mohutné, se silnými kostmi. Lokty ani vybočené ani vbočené, ale těsně přiléhající k bokům těla. Předloktí umístěné mírně pod tělo, ale ne v takové míře, aby zabraňovalo volnému pohybu nebo aby se končetiny v klidu nebo v pohybu vzájemně dotýkaly. Pozorováno zepředu, zapadá hrudník přesně do prostoru, vytvořeného zakřivením předloktí. Překloubení je vysoce nežádoucí. Na zápěstí jsou kožní záhyby - vrásky.¨
Trup: Dlouhý a celkem hluboký. Výrazná hrudní kost, hrudník ani úzký ani přehnaně hluboký. Žebra dobře zaoblená a klenutá, dosahující dosti dozadu, bez deformací. Hřbet dosti široký, rovný, kohoutek a kříž přibližně ve stejné výšce, i když bedra mohou být mírně klenutá. Hřbet mezi kohoutkem a křížem nemá být přehnaně dlouhý.
Zadní končetiny: Silně osvalené a výrazné, zezadu pozorovány vyvolávají dojem kulovitosti, velmi dobře úhlené. Patní kloub velmi nízko umístěn, zánártí lehce podstavené, avšak ani vtočené ani vybočené. Na zánártí mohou být záhyby kůže, stejně tak na zadní části patního kloubu může být malý váček jako důsledek volné kůže.
Tlapky: Masivní, se silnými kostmi a plnými prstními polštářky. Jsou namířeny rovně dopředu nebo mohou být lehce vybočené. V každém případě stojí pes korektně, s vahou rozloženou rovnoměrně na každém prstu a polštářku, takže tlapka zanechává stopu velkého psa.
Ocas: Dobře nasazený, dosti dlouhý, u nasazení silný, zužující se ke špičce. Na spodní straně ocasu je trochu drsné srsti. V pohybu je ocas nesen vzpřímeně a zahnut v mírném šavlovitém oblouku, nikdy však není zatočený nebo překlopený.
Chůze / pohyb: Je nejdůležitější. Je hladký a plynulý. Dosah předních končetin je značný, zadní končetiny vykazují silný odraz. Klouby kolenní a patní nesmí být při pohybu nikdy strnulé, prsty nesmí škrtat o zem.
Osrstění: Hladké, krátké a přiléhavé, avšak nikoli příliš jemné. Obrysové linie hladké, bez praporců. Dlouhá, jemná srst s praporci je vysoce nežádoucí.
Zbarvení: Nejčastěji černo-bílo-hnědá (tříbarevné) nebo citrónovo-bílá (dvoubarevné), avšak jakékoli jiné zbarvení, běžné u honičů, je přípustné.
Velikost / váha: Kohoutková výška 33 až 38 cm. Váha 18 až 27kg.

Chyby: Každá odchylka od jmenovaných bodů by měla být považována za vadu. Vyhodnocení její závažnosti by mělo být úměrné stupni této odchylky od standardu.

Poznámka: Psi by měli mít dvě zřetelná varlata sestouplá v šourku.

Sibiřský husky-info

28. května 2008 v 14:58 | Nikes |  Plemena psů

Sibiřský husky


Sibiřský hasky je tažný pes, známý již od nejstarších dob. Je to věrný a vstřícný kamarád, rád si hraje s dětmi.
ANGLICKÝ NÁZEV:
Siberian Husky, Arctic Husky
PŮVOD:
Tažní psi, známí již od nejstarších dob, vyskytující se v různých oblastech. Stali se základem jednotlivých plemen severských psů. V severovýchodní Asii Čukčové chovali sibiřské tažné lajky, z nichž hasky pocházejí. Jsou to silní, odolní tažní psi a vynikající pomocníci při lovu. V 19. století se hasky dostali na Aljašku, kde sloužili jako základní dopravní prostředek. Za druhé světové války byli používáni pro pátrací a záchrannou službu. Oblíbené jsou také závody spřežení těchto psů.
POPIS:
Jde o plemeno pracovních psů.
Hasky je pes střední velikosti, s krásnou stavbou těla a vynikající rychlostí pohybu. Tělesná konstituce je kompaktní. Kostra je pevná, svalstvo silně vyvinuté. Středně velká hlava má průměrně dlouhou čenichovou partii a nevýrazně vyznačený stop. Ocas je spuštěný, tvarem připomíná liščí chvost.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 53,5 až 60 cm.
Fena má v kohoutku 50,5 až 56 cm
VÁHA:
U psů je váha v rozmezí 20,5 až 28 kg.
U fen je váha v rozmezí 15,5 až 23 kg.
SRST:
Srst je hustá, bohatá, středně dlouhá, s měkkou podsadou, která během línání celá vypadává. Zbarvení: libovolné, obvykle černé, šedé, červené, skvrnité, typická je maska světlé barvy.
CHARAKTER:
Sibiřský hasky je věrný a vstřícný kamarád, rád si hraje s dětmi. S člověkem se přátelí již od pradávna a vždy je ochotný mu při práci pomoci.
PÉČE:
Nezbytně potřebuje velkou fyzickou zátěž.
PLEMENO:
FCI V. - Špicové a primitivní typy.
Sekce 1 - Severští tažní psi.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
SH
ČÍSLO STANDARDU:
270 / 02.02.1995 (USA)


Irský setr-info

28. května 2008 v 14:56 | Nikes |  Plemena psů

Irský setr

Irský setr je svérázný, osobitý, atletický a velice kvalitní pes, s laskavým výrazem. Má značně vyvážené proporce. Svým temperamentem je horlivý a aktivní, povahou pak inteligentní, laskavý a velmi loajální.
PŮVOD:
Irský setr byl vyšlechtěn v Irsku jako lovecký pes. Vznikl křížením Irského červenobílého setra a neznámého vskutku červeně zbarveného psa. Jako čistý typ byl identifikován v 18. století. Byl založený v roce 1882, a to především s cílem podporovat jeho chov. Tento klub vydal v roce 1886 chovný standard plemene a organizoval zkoušky loveckých psů a od této doby také udával plemenný standard. V roce 1998 klub publikoval pracovní styl plemene. Standard a pracovní styl společně popisují fyzickou formu a pracovní schopnosti plemene.
Irský červený setr se během let vyvinul do vytrvalého, zdravého a inteligentního psa, který má nejen vynikající pracovní schopnosti, ale také ohromnou životní sílu.
POPIS:
Irský setr je pes velice vyvážených proporcí.
Hlavu má dlouhou a hubenou. Čenich a lebka jsou stejné délky a paralelních linií. Lebku má oválnou s dobře ohraničeným týlovým výčnělkem. Stop je dobře definovaný. Nos má široce otevřená chřípí, jeho zbarvení je tmavě mahagonové, tmavě ořechové nebo černé. Čelisti mají téměř stejnou délku. Oči by neměly být příliš velké, mají tmavě lískovou nebo tmavě hnědou barvu. Uši jsou mírné velikosti a jemné textury, nízko, poněkud dozadu posazené, svěšené blízko u hlavy. Krk je poněkud delší, velmi svalnatý, ne příliš silný a mírně klenutý. Tělo je vždy úměrné velikosti psa. Hruď má hlubokou, vpředu dosti úzkou. Bedra má svalnatá a mírně klenutá. Ocas je mírné délky, úměrný k velikosti psa, dosti nízko posazený, u kořene silný, směrem ke konci se zužuje, je nošený v úrovni nebo pod linií zad. Přední končetiny má rovné, šlachovité a dobrých kostí. Zadeček má silný a široký. Zadní končetiny jsou od boků ke hleznům dlouhé a svalnaté, od hlezen k tlapkám pak krátké a silné. Tlapky má malé a velmi pevné, se silnými a klenutými prsty blízko u sebe. Pohyb je volný, při chůzi je hlava držená vysoko. Přední končetiny směřují dobře vpřed, jsou však zvedány jen nízko. Křížení nebo proplétání končetin je nepřijatelné.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 58 až 67 cm.
Fena má v kohoutku 55 až 62 cm.
VÁHA:
Irský setr váží v rozmezí 27 až 32 kg.
SRST:
Irský setr má na hlavě, předních stranách končetin a na konečcích ocasu srst krátkou a jemnou, na ostatních částech těla a končetin je mírně delší. Srst je hladká a zcela prostá kudrlin či kadeří. Na horních částech uší je srst pernatá, dlouhá a hedvábná. Na zadních částech předních i zadních končetin je srst dlouhá a jemná. Poctivé množství srsti je také na břiše, její kraje mohou být rozšířené až na hruď a hrdlo. Tlapky jsou mezi prsty dobře pernaté. Ocas je pokrytý třásněmi mírně dlouhých chlupů. Každé zpeření je rovné a hladké. Zbarvení je bohatě kaštanové, avšak bez stopy černé. Bílé zbarvení na hrudi, hrdle a prstech nebo malá bílá hvězda na čele či úzký pruh nebo požár na nosu nebo na tváři nejsou příčinou diskvalifikace.
CHARAKTER:
Irský setr je svérázný, osobitý, atletický a velice kvalitní pes, s laskavým výrazem. Má značně vyvážené proporce. Svým temperamentem je horlivý a aktivní, povahou pak inteligentní, laskavý a velmi loajální.
PÉČE:
Irský setr má srst, jenž potřebuje pravidelnou údržbu. Několikrát ročně musí být starší srst trimována. Také je nutné pravidelné kartáčování, asi 2 krát týdně. Chlupy z okolí zvukovodu nezapomínejte odstřihávat, jinak uším hrozí časté záněty.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Irský setr se průměrně dožívá 13 let.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
PLEMENO:
FCI VII. - Ohaři.
Sekce 2 - Britští a irští ohaři a setři.
S pracovní zkouškou.

Yorkšírský terier-info

28. května 2008 v 14:11 | Nikes |  Plemena psů
PŮVOD:Yorkšírský teriér byl vyšlechtěno na konci 19. století, a to horníky a pracovníky z Uest - Rajdinga (město stojící v Jorkšír -Nottinghemském uhelném revíru). Štěňata Yorkšírského teriéra byla vyšlechtěna v údolí řeky Er a velice se podobají štěňatům Erdelterierů. Předpokládá se, že toto plemeno vzniklo křížením Skai-teriéra s plemenem černě pálených teriérů. Je zajímavé, že proto, aby toto malé plemeno mohli exportovat, museli přistoupit k velmi umělé selekci (pes váží maximálně 1 kg). Plemeno bylo uznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.
POPIS:Yorkšírský teriér je velice kompaktní pes, podobný na dlouhosrstého Toi-teriéra. Výška v kohoutku je 23 cm. Hmotnost do 3,2 kg (někdy i nižší). Hlava je zploštělá, s krátkým čumákem a černým čenichem nosu. Na hlavě je dlouhá srst jasně zlatavé barvy. Zvláště dlouhá srst je na čumáku a okolo uší. Zřetelně jasné je rozdělení barev: na hlavě je pouze zlatavě pálená, na krku a těle tmavá, modravě ocelová. Uši nejsou velké, tvarované do písmene "V", stojaté nebo polo-stojaté. Ocas je pokrytý srstí tmavšího odstínu než na celém těle. Dle standardu srst nesmí padat z boků na podlahu a je pravidelně rozdělena od špičky nosu až ke konečku ocasu do pěšinky. Přiznané je modré zbarvení ocelového odstínu, se zlatavým pálením, u kořene tmavším. Štěňata tohoto plemene se rodí na svět zcela černí.
VÝŠKA:Ideál 23 cm.
VÁHA:Do 3,2 kg.
SRST:Srst vyžaduje pečlivou a důkladnou péči.
CHARAKTER:Yorkšírský teriér je velice oddán svému majiteli, vyniká pevným zdravím. Je velice veselým i společenským psem. Nádherně se chová nejen ke všem členům rodiny, ale i k jiným domácím zvířatům.
http://www.diamant.unas.cz/images/foto_trava1.jpg

Nikis-Fotka její třídy-2007/2008

27. května 2008 v 21:49 | Nikes
Nikis-já jsem ta nakraji v černém oblečení.

Bleskovka 1

26. května 2008 v 14:45 | Helis
1.máš psa?
2.máš jiné zvíře?
3.pokousal tě někdy pes?
4.líbí se ti víc jorkšír nebo pražský krysařík?
5.řekni svoji oblíbenou rasu psa
6.líbí se ti víc velcí nebo malí psy?
7.co chceš na diplomek??????????????????????

Soutěž o nejhežčího pejska

26. května 2008 v 14:42 | Nikes |  Psí soutěže
Je tu soutěž o nejhezčího pejska mesice Cervna,abys sveho pejska prihlasil tak na email psii.blog@seznam.cz napiš tohle:
1.jmeno pejska
2.datum narozeni pejska
3.tve jmeno
4.tvuj email
5.vymysli o svem pejskovi basnicku
6.posli 2-4fotky pejska
7.napis neco o svem pejskovi

Anketa-clikni

26. května 2008 v 14:34 | Nikes
Hlasuj.....

Anketa-máš psa

26. května 2008 v 14:34 | Helis
Hlasuj...

Anketa-kolik ti je

26. května 2008 v 14:33 | Nikes
Hlasuj.....

O Jessince

25. května 2008 v 21:40 | Nikes
Jmeno: Jessica
Přezdívky:Jessinka,Jessik,Jessi
Datum narození: 13.9.2007
Panička: Nikis
Věk: 8měsíců
Plemeno: Yorkšírský teriér