Rhodészký ridgeback

28. května 2008 v 15:00 | Nikes |  Plemena psů

RHODÉSKÝ RIDGEBACK


Původ:Pochází z Jižní Afriky, kde byl vyšlechtěn z původních psů afrických Křováků a evropských plemen, která si přivezli holandští přistěhovalci ( mastifů, dog, erdelteriérů, chrtů, bladhaundů. ) Od roku 1922 má svůj standart, od roku 1924 mezinárodně uznaný.
Popis: Větší, silný a svalnatý pes s pruhem obrácené srsti na hřbetě. Hlava dlouhá, mezi ušima široká, s plochou lebkou, výrazným stopem a suchými pysky. Oči dále od sebe, kulaté. Uši vysoko nasazené, středně velké, u nasazení široké a pozvolna se zužující, přiléhající k hlavě. Krk delší, silný,bez laloku. Tělo s hlubokým a prostorným, ale ne příliš širokým hrudníkem, pevným hřbetem a dobře osvalenými žebry. Končetiny rovné, silné, osvalené, suché. Ocas u kořene silný, postupně se zužující, nesený v mírném zatočení vzhůru. Srst krátká, hustá, hladká a lesklá, s charakteristickým ridgem, tedy pruhem obrácené srsti na hřbetě, jenž je typickým znakem plemene. Zbarvení: Světle až červeně pšeničné. Velikost: ideální kohoutková výška psů 63-68 cm, fen 61-66 cm při hmotnosti 30-38 kg.
Charakteristika: Živý, pohyblivý a vytrvalý pes, aktivní i při vysokých teplotách. Vůči cizím si uchovává odstup, vůči své rodině je oddaný a ve vztahu k dětem spolehlivý.
Zvláštní nároky: Vyžaduje hodně pohybu v přírodě a důsledné vedení bez přílišné tvrdosti.K jeho zvládnutí je zapotřebí i fyzická síla.Hodí se spíše do domu se zahradou než do městského bytu.
Užití:Původně lovecký pes, užívaný dokonce i k lovu lvů, ale také ke střežení stád dobytka před nebezpečnými šelmami. Dnes převážně společenský pes sportovního typu, dobrý hlídač
Výskyt: Ještě nedávno velmi vzácný, dnes je na vzestupu. Stále populárnější u nás.
Možná záměna:Pouze s thajským ridgebackem, jenž jako jediný má rovněž ridge na hřbetě, je však vzácnější, výrazně menší a má vztyčené uši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama